Czym są akcelerometry przemysłowe?

czujnik drgań

Akcelerometry przemysłowe to przyrządy, służące do pomiaru przyspieszenia liniowego lub kątowego. Stosuje się je do badania ruchu poszczególnych części maszyn oraz poszczególnych elementów w mobilnych urządzeniach elektronicznych. Sprawdź w naszym wpisie, co jeszcze warto wiedzieć o akcelerometrach przemysłowych i jakie przyrządy mamy w naszej ofercie.

Czym charakteryzują się akcelerometry przemysłowe?

Akcelerometry przemysłowe, w tym czujniki drgań, wykorzystują do swojego działania kwarcowy element piezoelektryczny. W sprzedaży, oprócz standardowych istnieją także modele niskoszumowe z przetwornikiem ceramicznym. Przyrządy te posiadają wewnętrzne zabezpieczenie przed wyładowaniami elektrostatycznymi, a także wyposażone zostały w filtrację zakłóceń od fal radiowych. Akcelerometry przemysłowe są wyjątkowo odporne na wstrząsy, działanie czynników chemicznych i wysokich temperatur, a także mają niski poziom szumów i zakłóceń. Wybór konkretnego akcelerometru zależy od rodzaju maszyny.

Jakie akcelerometry przemysłowe mamy w naszej ofercie?

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór różnego rodzaju akcelerometrów przemysłowych. Oprócz modeli standardowych posiadamy również modele wysokostabilne oraz niskoszumne. Czujniki wysokostabilne służą do pomiaru drgań w warunkach przemysłowych. Zastosowano w nich kwarc i strukturę SHEAR, gwarantującą stałość parametrów i pracę przyrządu zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Czujnik daje sygnał odporny na zakłócenia. Sygnał ten może być przesyłany następnie kablem nawet na bardzo duże odległości. Modele niskoszumne z kolei posiadają strukturę SHEAR i ceramikę jako element piezoelektrycznego. W efekcie czujnik charakteryzuje się bardzo niskimi szumami i wysoką rozdzielczością. Podobnie, jak czujnik wysokostabilny, wzmacniacz daje sygnał odporny na zakłócenia, który może być przesyłany kablem na duże odległości.

W naszej ofercie znajdą Państwo także mierniki drgań, wyważarki, systemy ciągłego monitorowania oraz oprogramowanie.