O FIRMIE

Firma MBJ electronics jest polskim producentem aparatury przeznaczonej do drganiowej diagnostyki maszyn. Od początku istnienia firmy, tj. od 1992 roku, z powodzeniem staramy się zaspokajać rosnące potrzeby przemysłu. Stale dążymy do wykorzystywania w naszych produktach najnowszych technologii, co gwarantuje ich wysoką jakość i niezawodność. Jednocześnie dokładamy starań, aby nasze produkty były proste, funkcjonalne i jak najlepiej spełniały swoje zadanie. Oprócz urządzeń do pomiaru drgań, naszym Klientom oferujemy również wiedzę niezbędną do jego pełnego wykorzystania. Nasza aparatura przeznaczona jest przede wszystkim dla działów mechanicznych, działów remontowych i służb utrzymania ruchu jak również dla jednostek kontroli jakości.

mbj

Zalety pomiaru drgań i wibracji

MBJ

Systematyczne pomiary drgań i wibracji są najtańszą i najłatwiejszą metodą utrzymania dobrego stanu dynamicznego maszyn. Bazując na wynikach pomiarów, mogą Państwo precyzyjnie określić moment, w którym należy przeprowadzić remont urządzenia. Odpowiednio wczesne wykrycie uszkodzeń podzespołów ogranicza ryzyko powstania poważniejszych w skutkach awarii. Podobnie jest w przypadku wymiany elementów eksploatacyjnych, takich jak łożyska. Wymiany dokonywane są wyłącznie w momencie, gdy łożysko jest faktycznie zużyte. Z drugiej strony, często dochodzi do przedwczesnej wymiany łożysk pozostających w dobrej kondycji. Dzięki dokładnej analizie drganiowej mogą Państwo uniknąć niepotrzebnych wydatków. Ponadto analiza ułatwia ustalenie pospolitych przyczyn złego stanu maszyn i urządzeń wirujących np. niewyważenie czy nieosiowe ustawienie wałów.

 

Można powiedzieć, że systematyczne pomiary drgań i wibracji dają wiele możliwości oszczędzania i zmniejszania kosztów związanych z remontami, utrzymaniem ruchu i eksploatacją urządzeń. Do głównych zalet pomiarów należy przede wszystkim:

 

  • wydłużenie okresów międzyremontowych,
  • pomoc w eliminacji niespodziewanych awarii,
  • optymalne wykorzystanie części zamiennych, np. łożysk,
  • proste i szybkie wyważenie elementów wirujących, np. wentylatorów, wykonane na miejscu pracy obniża poziom drgań, poprawia warunki pracy i wydłuża okres bezawaryjnej pracy łożysk.