Dlaczego warto postawić na wyważarkę przenośną?

skala ważenia

Wyważarki wykorzystywane do celów diagnostycznych. Dzięki nim można kontrolować stan urządzeń stosowanych w procesach produkcyjnych i przeciwdziałać ewentualnym awariom odpowiednio wcześnie. Oprócz działań prewencyjnych wyważarka może być użyta także do czynności naprawczych, czyli wyważania, które dotyczy elementów wirujących. Jednym z rodzajów urządzeń wykorzystywanych do tego typu zadań są wyważarki przenośne. W dalszej części naszego wpisu podpowiadamy, kiedy warto się na nie zdecydować.

Uniwersalne wyważarki przenośne

Przenośne wyważarki to urządzenia, które zapewniają uniwersalne i wszechstronne zastosowanie. W przeciwieństwie do modeli stacjonarnych mogą być wykorzystane w miejscu zainstalowania wirników. Nie ma więc konieczności wymontowywania elementów z maszyn, aby skutecznie sprawdzić poziom wibracji. Ich kompaktowa konstrukcja pozwala na wygodne przenoszenie, zatem urządzenie można zabrać ze sobą na miejsce realizacji prac. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań w sytuacji, gdy niezbędne jest pilne wyważenie wirników na miejscu.

Brak konieczności demontażu i transportu do serwisu to główne zalety wyważarek przenośnych. Warto jednak podkreślić, że zapewniają one wysoką skuteczność i precyzję działania. Zapewniana przez nas wyważarka DIAMOND 401B D wyposażona jest we wbudowane moduły wyważania jedno- i dwupłaszczyznowego, które wyliczają i podają wartość i położenie mas korekcyjnych. Urządzenie jest proste w obsłudze, ponieważ samodzielnie prowadzi użytkownika przez kolejne etapy. W ten sposób można dokonać ogólnych pomiarów drgań i ocenić stan maszyny. Kontrolowane są łożyska toczne, dokonywana jest analiza częstotliwości drgań FFT oraz obwiedni. Oprócz zbierania pomiarów możliwe jest również wyważanie wirników w łożyskach własnych.

DIAMOND 401B D, podobnie jak inne urządzenia do analizy drgań dostępne w naszej ofercie, gwarantują precyzję pomiarów, łatwość obsługi i możliwość gromadzenia danych. To niewielki i poręczny sprzęt, dlatego też praca z nim jest łatwa i możliwa do wykonania praktycznie w każdym miejscu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.